Z jednej strony oczywiście…

Z jednej strony oczywiście bardzo się cieszę z tego awansu. Ale jeśli chodzi o ten mecz to mówię to z absolutnym przekonaniem… naprawdę nie widziałem gorszego meczu w naszym wykonaniu na jakimkolwiek turnieju wliczając w to poprzednie mistrzostwa świata oraz euro. To nawet ten przegramy mecz z Kolumbią 3 lata temu 0-3 wyglądał już lepiej bo tam przynajmniej potrafiliśmy dojść nie tak daleko od pola karnego przeciwnika i nawet dośrodkowac piłkę w jego pole karne a tutaj przez cały mecz w ogóle bardzo rzadko wbiegalismy z piłką na połowę przeciwnika xd nie stworzyliśmy z gry nawet maleńkiego zagrożenia. Nic kompletnie. To nawet mecz przegrany z Niemcami na mistrzostwach świata w 2006 roku 0-1 to było lepsze granie z naszej strony bo tam przynajmniej oddaliśmy ze dwa celne strzały i raz na jakiś czas byliśmy blisko ich pola karnego więc zrobiliśmy jakieś najmniejsze zagrożenie. Wiem, że Niemcy gnietli nas wtedy jeszcze bardziej niż dzisiaj Argentyna, ale wtedy Niemcy grali na 100 procent swoich możliwości, na własnym stadionie i strzelili gola dopiero w 93 minucie bo pięknie w bramce grał Boruc i bronil niesamowicie. W dodatku sprzyjało nam szczęście, ale dzisiaj Argentyna gdyby zagrała też na 100 procent swoich możliwości to zgnietli by nas jeszcze bardziej niż wtedy Niemcy a ten wynik wyglądałby sporo gorzej niż 0-2. Mamy awans tylko dlatego, że Argentyna miała dla nas litość a Arabia do końca walczyła z Meksykiem choć ewentualny remis 2-2 i tak nie dałby im zupełnie nic. Ostatnie 25 minut wyglądało tak jakby Argentyna w szatni stwierdziła, że strzelą dwa gole i potem odpuszczczą, żeby nas nie skrzywdzić. Oni przy stanie 0-2 podawali sobie piłkę na totalnym luzie i nie chcieli zaatakować a nasza drużyna prawie w ogóle nie starała się im agresywniej odebrać piłkę tylko przyglądali się co Argentynczycy zrobią a tylko może dwa razy Argentynczycy stworzyli sobie zagrożenie przy stanie 0-2 w tym jedną sytuację gdzie nasz zawodnik podał piłkę prosto pod nogi Lautaro Martineza który był prawie sam na sam z bramkarzem i tak nie przyłożył się do strzału więc ta poszła obok bramki. Potem jeszcze ta jedna sytuacja stworzona już przez Argentyne, gdzie ich zawodnik przerzucil niechlujnym strzałem nad Szczęsnym i nie skończyło się golem. Argentynczycy chyba chcieli poudawać, że niby chcą gola strzelić, ale robili to tak nieporadnie że nie wierzę że chcieli na serio nam tego trzeciego gola wbic. Tak naprawdę to pod względem piłkarskim graliśmy lepiej już na mistrzostwach świata w 2018 roku, ale tam jednak Senegal i Japonia były po prostu lepsze niż najsłabszy od lat Meksyk i Arabia Saudyjska która co prawda zrobiła wyraźny postęp w grze, ale jednak wciąż jest to za mało, żeby wyjść z grupy. W każdej innej grupie na tych Mistrzostwach nie mielibyśmy żadnych szans i taka jest niestety brutalna prawda. Jedyne co pozostaje to cieszyć się z samego awansu do fazy pucharowej po ponad 30 latach oczekiwania na to #pilkanozna #mundial #mundial2022 #mistrzostwaswiata2022 #mecz #reprezentacja #sport #katar #katar2022 #qatar2022 #ms2022 #football #mistrzostwaswiata

Powered by WPeMatico

Komentarze są wyłączone.