Finisz typowania Ekstraklapy!

Wprawdzie oficjalne wyniki ogłosi (zapewne jutro) sir Bombullo, ale pozwoliłem sobie analizować wszystko on-line i emocje były jeszcze większe niż na dzisiejszym etapie Giro d’Itala, gdzie o zwycięstwo w całym tourze ostro rywalizowali Thomas z Rogliciem. Od początku @wichura narzucił sakramenckie tempo i już do przerwy odrobił 9-punktową stratę to lidera, @yosemitesama. Ba! tuż po przerwie po golu Legii na 3-1 był wirtualnym zwycięzcą, ale 7 minut później gol Satki dla Lecha przywrócił stan remisowy w generalce między tą dwójką. Języczkiem u wagi był mecz w Mielcu, gdzie od 24 minuty Stal prowadziła 1-0 a zarówno @wichura (2-0) jak i @yose (1-1) podparli to starcie (H)item, więc jakikolwiek gol w końcówce tego meczu rozwiązałby sprawę dokumentnie! Tam gol nie padł, ale mógł paść w doliczonym czasie meczu w Poznaniu, gdzie z jedenastki Velde stanął naprzeciwko bramkarza Jagi Abramowicza i mógł „obciąć” dorobek @yose z 3 pkt do 1 – ale górą okazał się bramkarz Jagi, który obronił nie tylko ten strzał, ale jak się okazało – obronił też wygraną @yose w całym sezonie typowania.

Po kolejce XXXIV i @wichura i @yose mają po 325 punktów, przy równej ilości punktów o kolejności zawsze decydowała wyższa pozycja w tabeli przed kolejką. Ale ale:

Nie mam pojęcia, jak zinterpretuje dodatkowe bonusy Wielikij Manitou, albowiem z ustaleń przedsezonowych wynika, że przysługiwało odpowiednio:

3 pkt za wskazanie majstra +2 za wicemajstra (czyli @wichura 3 pkt, @yose 5 pkt)

Po 1 pkt za poprawne wskazanie każdego spadkowicza (teraz wiadomo, że tylko wskazujący Miedź dostaną po 1 pkt – w tym @wichura)

I po 1 pkt za każdego gola za wskazanych strzelców, gdzie @wichura zdobył 27 pkt, @yose 32 pkt – ale ponieważ wskazywałem strzelców dopiero po 3 kolejce, kiedy Davo miał na koncie 4 gole a Imaz 2, więc 6 pkt od tego dorobku pasowałoby odjąć, więc wychodzi 26 pkt.

W tej sytuacji i @wichura i @yose mieliby w bonusach… remisowo! po 31 pkt – ale z tego co ostatnio czytałem, Bombullo ma inny pomysł na dodatki socjalne w tej materii.

Dodatkowym źródłem trzech punktów ma być wygrana w typowaniu LM, gdzie @wichura nie brał udziału, ale @yose wciąż ma matematyczne szanse.

I jeszcze jedna zagwozdka natury prawnej, tutaj mam nadzieję że wszyscy będą zgodni : mecz Piast – Lechia , wynik z boiska (0-1) zostaje „roboczo” dodany w punktację, mimo prawdopodobnego walkowera na korzyść Piasta.

Tak czy inaczej, w oczekiwaniu na ostateczną decyzję Trybunału Bombullocyjnego, pozdrawiam wszystkich typerów i dziękuję za wspólną zabawę!