Ech, było blisko medalu…

pokaż spoiler I to dwa razy...

(╯︵╰,)
#nasiwpekinie #pekin2022 #sport #skoki

Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w konkursie skoków na dużej skoczni. Po pierwszej serii również był czwarty – niestety do kolejnego medalu w bogatej gablocie zabrakło niewiele. Nie zmienia to jednak faktu, że Kamil wielkim mistrzem jest, a ambicji i sportowego zacięcia powinno się od niego uczyć większość współkadrowiczów z tych igrzysk. Pamiętać też należy o dość słabym sezonie polskich skoczków. Takie rezultaty, jakie uzyskali Stoch (również na normalnej skoczni) oraz tydzień temu Dawid Kubacki wzięlibyśmy w ciemno. Jednak w obliczu generalnej mizerii polskich sportów zimowych pozostaje pewien niedosyt…
Pozostali Polacy: Piotr Żyła 18-ty, Paweł Wąsek 21-szy, Dawid Kubaki 26-ty. Czy są nadzieje na medal w drużynie? Chyba tylko wtedy, gdy Polacy wzniosą się na swoje wyżyny…
Ostatecznie konkurs wygrał Norweg Marius Lindvik, przed mistrzem z normalnej skoczni Japończykiem Ryoyu Kobaiashim i Niemcem Karlem Geigerem.

Piąte miejsce w łyżwiarskim sprincie zajął Piotr Michalski. Przegrał olimpijskie podium o 0,03 sekundy. Teraz można już tylko gdybać, co by było, gdyby nie to zachwianie na łuku… Pozostali Polacy: Damian Żurek był 11-ty a Marek Kania – 16-ty.
Zawody zdominowali Azjaci – wygrał faworyt gospodarzy. Chińczyk Tingyu Gao czasem 34.32 pobił rekord olimpijski. Wyprzedził Koreańczyka Min Kyu Cha i Japończyka Wataru Morishige.
Gorsze informacje dostarczyły nam panczenistki. W ćwierćfinale biegu drużynowego zajęły 7. miejsce i definitywnie straciły szanse na olimpijskie podium.

W sztafecie 4×5 km pań w bigach narciarskich Polki zajęły dopiero 14. miejsce. Bardziej jednak niepokoją kolejne kwasy między naszymi kadrowiczkami. Mistrzyniami olimpijskimi zostały Rosjanki, które wyprzedziły Niemki oraz Szwedki. Nawet obecnosć Therese Johaug nie pomogła Norweżkom, które zajęły miejsce tuż za podium.

Biathlon i podium zdominowane przez norweskich braci Boe. Sprint mężczyzn wygrał Johannes Thingnes, a trzeci był Tarjei. Przedzielił ich na podium Francuz Quentin Fillon Mailett. Jedyny Polak w stawce – Grzegorz Guzik – zajął 48. miejsce i zakwalifikował się do biegu pościgowego.

W snowoboardowym mikście snowcrossowym złoto dla Amerykanów, srebro dla Włochów, a brąz dla Kanadyjczyków.

Ostatnimi dziś medalami podzieliły się panie w skeletonie. Kolejne złoto dla Niemiec na torze saneczkowo-bobslejowym zdobyła Hannah Neise. Srebro dla Australijki Jaclyn Narracott, a brąz dla Holenderki Kimberley Bos.

W hitowym meczu fazy grupowej turnieju hokeistów Amerykanie pokonali Kanadyjczyków 4-2.

Na koniec podsumowania najświeższy ranking olimpijski – a w nim awans Polaków na 18. miejsce (pokłosie startu skoczków i panczenistów).