Jak wypadli Polacy w kolejnym…

Jak wypadli Polacy w kolejnym dniu olimpijskich zmagań? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No cóż…

#nasiwpekinie #pekin2022 #sport

Na początek raport ze stoków do narciarstwa alpejskiego. W slalomie startowali dwaj Polacy. Paweł Pyjas nie ukończył pierwszego przejazdu, a Michałowi Jasiczkowi się to nawet udało, tylko w drugim… został zdyskwalifikowany. Mistrzem olimpijskim Francuz Clement Noel, drugi – Austriak Johannes Strolz. Brąz dla Norwega Sebastiana Foss-Solevaaga.

W biathlonie dziś rozstrzygnięcia w sztafecie kobiet. Niestety, 14. miejsce naszych pań to najlepszy dowód na to, że ta dyscyplina sportu w naszym kraju przeżywa regres. Zamiast walczyć o polepszenie rezultatu z Pjongczangu (7. miejsce), starały się nie zostać zdublowane przez te najlepsze. A wygrały Szwedki, przed rosyjskimi olimpijkami i Niemkami.

Drużynowo było również w biegach bez strzelania. I tu jednak bez szczególnych sukcesów. Panie awansowały do finału, w którym zajęły przedostatnie, 9.miejsce. Najwyraźniej nawet kwasy między Moniką Skinder a Izabelą Marcisz nie były w stanie doprowadzić do kompromitacji. Choć może, gdyby atmosfera w naszej kadrze biegaczek była lepsza, to uzyskałyby one lepszy wynik (i stypendium od Ministra Sportu)? Startowali również panowie, jednak trudno o ich udziale napisać coś pozytywnego. W swoim półfinale zajęli 8. miejsce i nie awansowali do finału. I pomyśleć, że dla tego startu Polacy zrezygnowali z udział w sztafecie… U pań dość niespodziewanie wgrały Niemki, po wyrównanym finiszu wyprzedzając Szwedki i Rosjanki. U panów złoto dla Norwegów (już drugie dla Johannes Klaebo), srebro dla Finów, brąz dla Rosjan.

Ostatni występ na tegorocznych igrzyskach zaliczyły nasze panczenistki na krótkim torze. Niestety ani Natalia Maliszewska ani Kamila Stormowska nie przeszły ćwierćfinałów na dystansie 1500 metrów. W biegu finałowym zwyciężyła Koreanka Minjeong Choi, przed Włoszką Arianną Fontaną i Holenderką Suzanne Schulting. Panowie rywalizowali w sztafetach. Tu Zwycięstwo Kanadyjczyków, drudzy Koreańczycy z Południa, a brąz zdobyli Włosi.

W narciarstwie dowolnym rozdano medale w dwóch konkurencjach. Slopestyle mężczyzn padł łupem Amerykanów. Zwyciężył Alex Hall przed Nickiem Goepperem. Podium uzupełnił Szwej Jesper Tjader. Panowie rywalizowali również w skokach akrobatycznych. Tu zwycięstwo zawodnika gospodarzy – Guangpu Qi. Srebro to pierwszy na tych igrzyskach medal dla Ukrainy. Zdobył go mistrz sprzed czterech lat – Oleksandr Abramienko. Brąz dla Rosjanina Ilii Burowa.

Pierwsze medalowe rozstrzygnięcia w hokeju na lodzie. W meczu o 3. miejsce turnieju pań Finki pokonały Szwajcarki 4-0. W finale – to już tradycja – zmierzą się Amerykanki i Kanadyjki. Ale to jutro w nocy czasu polskiego. U panów ćwierćfinały:
USA – Słowacja 2-3 (po dogrywce)
Finlandia – Szwajcaria 5-1
ROK – Dania 3-1
Szwecja – Kanada – w momencie publikacji wpisu mecz trwa.
Zwycięzcy dwóch pierwszych meczów zagrają ze sobą w półfinale. Rosjanie czekają na zwycięzcę ostatniego ćwierćfinału.

W rankingu olimpijskim (do którego punktację objaśniłem tutaj: https://www.wykop.pl/wpis/63652123/ech-bylo-blisko-medalu-pokaz-spoiler-nasiwpekinie-/#comment-225642879) bardzo wyrównana walka o pierwsze miejsce. Polacy utrzymują 19. miejsce.