Olimpijskie…

Olimpijskie ostatki…
#nasiwpekinie #pekin2022 #sport
A w nich dwie ostatnie konkurencje z naszymi olimpijczykami.

Dziś odbyły się – przeniesione z wczoraj – drużynowe zawody w narciarstwie alpejskim. Polska kadra odpadła już w pierwszej rundzie, przegrywając pojedynek z Norwegami – przyszłymi brązowymi medalistami. Zwycięstwo Austrii Przed Niemcami. Ostatniej szansy na jakikolwiek medal na tych igrzyskach straciła Mikaela Shiffrin. Amerykanie uplasowali się tuż za podium.

Ostatnim polskim akcentem tych igrzysk był bieg pań na dystansie 30 kilometrów. Izabela Marcisz ukończyła go na 21. miejscu, a Magdalena Kobielusz uplasowała się w końcówce stawki (57. miejsce). Trzecie złoto na tych igrzyskach zdobyła Norweżka Therese Johaug, która o blisko minutę i 45 sekund wyprzedziła Amerykankę Jessie Diggins i ponad dwie i pół minuty Finkę Kerttu Niskanen.

Czwórki bobslejowe panów i kolejna dominacja Niemców na torze – zgarnęli złoto i srebro. Podium uzupełnili Kanadyjczycy.

W finale curlingu pań Wielka Brytania pokonała Japonki 10-3. Curlingowcy uratowali Brytyjczykom te igrzyska, bo zdobyli jedyne medale dla UK. W hokej panów historyczne złoto dla Finów, którzy w finale pokonali Rosjan 2-1.

Na koniec ostatnie notowanie olimpijskiego rankingu. Trochę obszerniejsze – z podziałem na poszczególne dyscypliny. Mimo triumfu w klasyfikacji medalowej, to nie Norwegowie zdobyli najwięcej punktów, lecz rosyjscy olimpijczycy, którzy najwyraźniej nic sobie nie robią z bana, jaki na nich nałożono. Polacy na 18 miejscu – o jedną pozycję niżej niż cztery i osiem lat temu. Poniżej macie link do rankingu olimpijskiego sprzed czterech lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziękuję wszystkim za wspólne śledzenie olimpijskich zmagań. Nie było łatwo – podobnie, jak przed czterema laty „Przegląd Sportowy” nie podzielił się z nami swoimi olimpijskimi typami. Zresztą – nie miałem nawet dostępu do „Skarbu Kibica”, gdyż „PS” postanowił go zamieścić dzień przed ceremonią otwarcia, a paczuszka z zamówionym przeze mnie egzemplarze dotarła dopiero po… dwóch tygodniach. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stąd taki kształt tagu #nasiwpekinie, a nie inny.

No cóż, może za dwa lata będzie lepiej. Widzimy się (mam nadzieję) za pod tagiem #nasiwparyzu! ( ͡° ͜ʖ ͡°)