pokaż spoiler Bo dziś miała wolne 🙂 Jutro zagra.

Ale jak to napisali praktykanci ze sport.pl:

Polska debiutantka zagrała jak Radwańska i pokonała mistrzynię wielkoszlemową
I jest w tym trochę racji.
Chwalińska z racji warunków gra bardzo technicznie, z obrony. I właśnie tak grała w meczu ze swoją rywalką, 4 krotną zwyciężczynią turnieju wielkoszlemowego (w tym jednego Wimbledonu) ale.. w deblu i numerem 1 w deblu na koniec 2021 roku.

Spojler:

pokaż spoiler Pierwszy set niemal perfekcyjny, drugi został przerwany z powodu deszczu i rozmiękczona przez Maje zawodniczka zdołała ochłonąć i dojść do niezłego poziomu a Maja z kolei sie rozprężyła.

Następny mecz zagra z dobrze chyba już znaną zawodniczką polskich deblistek czyli Alison Riske.

Swój mecz wygrała też Katarzyna Kawa więc póki co jesteśmy 100% do przodu w damskim singlu.

Kawa w 2 rundzie będzie niestety miała trudniejszy orzech do zgryzienia czyli panią Uns Dżabir (numer 2 aktualnie).

Dziś gra jeszcze Magda Linette a jutro Iga Świątek i Magda Fręch

—-

Mniej optymistyczne wieści płyną z singla męskiego:
Furkacz po kawce w czasie deszczowej przerwy co prawda wrócił do meczu ale spartolił supertajbreka bo prowadził już 7-5 a przegrał 8-10.

Z kolei pan Kamil Majchrzak zapewne niebawem skończy swój mecz..