Kochani! MAMY MEDAL!!! MIRKO…

Kochani!
MAMY MEDAL!!!
MIRKO MA MEDAL!!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A ściślej mówiąc Włoch Mirko Zanni, który zdobył brąz w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 67kg (oczywiście mężczyzn). Jako, że ma na imię tak, czy inaczej, to chyba można go sklasyfikować jako jednego z #nasiwtokio? ( ͡º ͜ʖ͡º)

No dobra, ale przejdźmy teraz do smutnej rzeczywistości. Drugi dzień igrzysk i nadal bez medalu dla Polski. Możemy co najwyżej zazdrościć takim krajom jak Kosowo, Ekwador, Estonia, Tajlandia, Kolumbia, Mongolia, Kazachstan, Uzbekistan, Izrael, Indonezja, Tunezja, Iran, Gruzja, Tajwan (czy raczej „Chińskie Tajpej”, pod którą to nazwą startuje na igrzyskach „zbuntowana prowincja” komunistycznych Chin) czy Turcja. Niektóre z tych krajów mają nawet więcej niż jeden krążek. A my? Nic… ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziś medale – zdaniem redaktorów „Przeglądu Sportowego” miała zdobyć w wyścigu ze startu wspólnego kolarka Katarzyna Niewiadoma. Niestety, po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się, że czołówka tej dyscypliny jest bardzo szeroka i trudno na te podstawie przewidywać podia wielkich imprez. Polka zajęła 14. miejsce, dojeżdżając do mety w większej, acz niemającej szans na podium grupie. Inna Polka – Anna Plichta – brała udział w ucieczce przez większą część wyścigu, ale – jak to często w kolarstwie była – została wchłonięta przez peleton. Mimo to, komentatorzy #tvpis niemal do końca łudzili się (i widzów), że miała ona szansę na medal – choć zegary, odmierzające różnice między kolejnymi grupami zawodniczek przeczyły tym tezom.

Definitywnie odpadł też jeden medalowy typ redaktorów „Weszło” i „Associated Press”. Do finału nie zdołała się zakwalifikować czwórka bez sternika mężczyzn. Finał „B” w tym przypadku na pewno nie będzie „finałem pocieszenia”. Inna medalowa nadzieja tych dwóch redakcji – dwójka podwójna mężczyzn – może się szykować do biegu finałowego. Podobnie czwórka bez sternika kobiet, która zaliczyła już lepszy występ niż wytypowali dziennikarze „PS” – to jedna z niewielu dotychczasowych „zielonek” w zestawieniu.

Poza tym swoje pierwsze starty zaliczyli inni medalowi faworyci wspomnianych redakcji. Koszykarze 3×3 zaliczyli bilans taki sam, jak wczoraj (zwycięstwo i porażka), ale ponoć grali już lepiej. W każdym razie zajmują obecnie 5. miejsce w grupie, którego utrzymanie do końca rozgrywek da awans do ćwierćfinału. W klasie RS:X do medalowych aspiracji nawiązała Zofia Noceti-Klepacka – ku niezadowoleniu niektórych polskich kibiców. Piotr Myszka natomiast zajmuje miejsce 7-me po pierwszym dniu regat.

Z pozostałych ciekawszych wydarzeń:
– wspomniany wyścig pań w kolarstwie wygrała sensacyjnie Austriaczka Anna Kiesenhofer, która nie jeździ obecnie w żadnej z zawodowych ekip, a na co dzień… rozwiązuje równania różniczkowe cząstkowe. Jest bowiem doktorem #matematyka. Miała sporo szczęścia, bo uważana za faworytkę Holenderka Annemik van Vleuten do końca była przeświadczona, że… jedzie po zwycięstwo. Dopiero na mecie została uświadomiona, że nie ma za bardzo z czego się cieszyć. Ot, uroki braku dostępu do komunikacji radiowej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
– Japońskie rodzeństwo – Uta i Hifumi Abe – zdobyło złote medale w judo w kategoriach (odpowiednio) do 52 kg kobiet i 66 kg mężczyzn. W dotychczasowych czterech konkurencjach japońscy judocy doznali tylko jednej porażki!
– Amerykańscy koszykarze przegrali z Francuzami 76:83 swój pierwszy mecz w turnieju olimpijskim. Od igrzysk w Barcelonie w 1992 roku (gdzie po raz pierwszy mogli startować zawodowcy) to dopiero drugi raz, gdy rozpoczęli zmagania grupowe od porażki. W Atenach w 2004 roku przegrali z Portoryko, a ostatecznie zdobyli brązowe medale Był to również jedyny start „Dream Teamu” nie okupiony złotem olimpijskim. Czyżby zapowiadała się powtórka z rozrywki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poniżej macie rozpiskę z rezultatami polskich zawodników w dniu dzisiejszym. Na czerwono zaznaczyłem występy poniżej oczekiwań poszczególnych redakcji, na żółto – trafione typy. Na zielono natomiast występy powyżej oczekiwań.

Dotychczasowa skuteczność redakcji „Przeglądu Sportowego”: 50%, jeśli o typy medalowe chodzi – 0%
Dotychczasowa skuteczność typów redakcji „Weszło” (tylko pierwsza) „5”: 0%
Dotychczasowa skuteczność typów „Associated Press”: 0%

Na koniec chciałbym podziękować za dotychczasowy Wasz odzew na to, co robię pod tym tagiem. Ponad 200 osób zaobserwowało tag #nasiwtokio! Chciałbym również podziękować za #mirkoreklama mireczkowi @pro666full, który podczas tych igrzysk raczy nas podsumowaniami startów naszych zawodników (szczególnie przydatne dla śpiochów) oraz daje rozpiskę na pozostałe wydarzenia danego (bądź następnego) dnia z udziałem Polaków. A robi to pod tagiem: